
Zapraszamy do Modelarni w Muzeum!
Zapraszamy na warsztaty modelarskie do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Modelarnia będzie czynna w każdą środę i czwartek w godzinach od 10:00 do 14:00. Będzie można skorzystać z narzędzi i farb modelarskich oraz uzyskać pomoc instruktorów. Do korzystania z modelarnia zapraszamy dzieci i młodzież ucząca się. Korzystanie z zajęć jest bezpłatne.

Muzeum Nieczynne
Działając zgodnie z poleceniem Wojewody Podkarpackiego z dnia 11 marca 2020 roku podjętym na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca br. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374) oraz w związku z art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz.
Wakacyjne warsztaty modelarskie za nami
Zakończyła się pierwsza edycja wakacyjnych warsztatów modelarskich "Ogniwko w Muzeum”. W ramach zajęć ponad 30 młodych modelarzy budowało repliki statków, czołgów i samolotów pod okiem instruktorów z Muzeum Regionalnego w Dębicy i Koła Historyczno-Modelarskiego „Ogniwko”.

"W cieniu dębickich legend" - podsumowanie warsztatów
26 sierpnia 2018r. w Muzeum Regionalnym w Dębicy odbyło się podsumowanie wakacyjnych warsztatów muzealnym pt. „ W cieniu dębickich legend”. Przez kilka niedziel mieliśmy okazję gościć grupę dzieci, która z dużym zaangażowaniem wykonywała prace plastyczne, opierając się na dębickich legendach, pochodzących z książki Pana Karola Ozgi „ W cieniu Palany Gery”.
Pierwsza tura warsztatów modelarskich za nami, zapraszamy na drugą w sierpniu .
Zakończyła się pierwsza tura wakacyjnych warsztatów „Ogniwko Muzeum”. W ramach zajęć 25 młodych modelarzy budowało repliki statków, czołgów i samolotów pod okiem instruktorów z Muzeum Regionalnego w Dębicy i Koła Historyczno-Modelarskiego „Ogniwko”. W ramach pierwszej tury odbyło się 5 trzygodzinnych warsztatów. Brało w nich udział 14 młodzików i 11 juniorów. W trakcie zajęć młodzi modelarze wykonali już m. in. modele myśliwca Spitfire’a i odrzutowego SU-22.

Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza dzieci na wakacyjne warsztaty " W cieniu dębickich legend"
Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza dzieci do udziału w warsztatach z cyklu : ” W cieniu dębickich legend”, które odbywać się będą w niedzielne popołudnia 22 i 29 lipca oraz 5,12 i 19 sierpnia w godz. 14.30-16.00.

Wakacyjne Ogniwko w Muzeum
Od najbliższego piątku startują warsztaty modelarskie w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Zapraszamy na cykl warsztatów modelarskich skierowanych do dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w Muzeum. Zajęcia organizowane są przez Muzeum Regionalne w Dębicy oraz Koło Historyczno – Modelarskie „Ogniwko”. Każdorazowo warsztaty trwać będą 3 godziny podczas, których uczestnicy będą mogli liczyć na pomoc i poradę doświadczonych modelarzy, oraz odstęp do modelarskich narzędzi i farb.

Ostatnie warsztaty w dębickim muzeum dla dzieci z Parkosza - 28 marca 2017r
Dnia 28 marca 2017r. w Muzeum Regionalnym odbyły się ostatnie warsztaty muzealne dla blisko 40 - osobowej grupy dzieci ze szkoły podstawowej w Parkoszu. Na zajęciach prześledzono różnorodne materiały pisarskie stosowane przez ludzkość do utrwalenia tekstu począwszy od tabliczek glinianych, liści palmowych, kory drzew, skorupach ceramicznych, płótna, a skończywszy na papirusie i tabliczkach metalowych lub drewnianych.

Tytuł detektywa muzealnego dla młodzieży z Parkosza - 8 marca 2017
Dnia 8 marca 2017 r. Muzeum Regionalne w Dębicy odwiedziła grupa młodzieży z klas 1-3 gimnazjum w Parkoszu i sprawdziła swoje umiejętności czynnego zdobywania wiedzy na ekspozycji muzealnej podczas warsztatów MUZEALNEGO DETEKTYWA. Chociaż zadania ściśle nie dotyczyły ich miejscowości, uczniowie doskonale się spisali znajdując, opisując i rysując wybrane eksponaty z sal wystawowych.

Oferta zimowych warsztatów muzealnych w 2017 - mr dębica
Muzeum Regionalne w Dębicy
Serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkolną

"Dębickie wieczerniki" lekcje muzealne towarzyszące wystawie czasowej "na fundamentach wiary"
W ramach nowej wystawy czasowej pt. "Na fundamentach wiary. Kościół katolicki na przestrzeni wieków na ziemi dębickiej" która związana jest z 1050-leciem Chrztu Polski Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza na lekcje muzealne zatytułowane "Dębickie Wieczerniki". Uczestnicy lekcji mają okazję poszerzyć wiedzę na temat historii Kościoła i uświadomić sobie jak wiara chrześcijańska jest mocno zakorzeniona w naszym życiu codziennym. Dowiadują się m.in.

Poznajemy "Życie dawnych Słowian" na lekcjach i warsztatach muzealnych w mr w Dębicy
W ramach lekcji muzealnej "Świat dawnych Słowian" uczestnicy lekcji dowiadują się nie tylko kim byli i jak żyli Słowianie ale również w co wierzyli oraz co z ich dziedzictwa przetrwało do dziś. Razem z kustoszem, panem Tomaszem Czaplą, przyglądają się specyfice ich życia codziennego oraz obrzędowości. Wyjaśnia im on także, kiedy Słowianie pojawili się na ziemi dębickiej oraz jak wyglądały pierwsze osady.

Jesienna współpraca muzeum z najmłodszymi
8 listopada nasze muzeum odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Dębicy. Pod opieką przewodniczek obejrzały ekspozycje, z ciekawością słuchając o historii naszego miasta. Z zachwytem poznawały zgromadzone tu skarby, wymieniając między sobą entuzjastyczne uwagi.

Kodowane portrety uczniów sp nr 9 w Dębicy w Dębickim muzeum - 29 ix 2016
29 września Muzeum Regionalne odwiedziło aż sześćdziesiąt uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy. Nie tylko zwiedzili ekspozycje ale również wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonali swoje portrety i "pokolorowali" je używając do tego specjalnego kodu. Zajęciom towarzyszyły śmiechy i żarty ale również zaciekawienie i dociekliwe pytania. Na koniec, jako niespodzianka, dzieci obejrzały wnętrze śmigłowca Mi-2.

4 wyzwanie piasta w muzeum regionalnym w Dębicy
W niedzielę 31 lipca zakończył się cykl spotkań "Wyzwanie Piasta". Tym razem dzieci miały możliwość zagrania w autorską grę planszową, w której przetestowana została ich znajomość polskich legend. Miały także możliwość rozszerzenia swojej znajomości mitologicznych stworów, związanych z naszą kulturą i ludowymi wierzeniami.