Ekspozycje czasowe

Święty Jan Paweł II w pamięci dębiczan

Święty Jan Paweł II w pamięci dębiczan

Wystawa „Święty Jan Paweł II w pamięci dębiczan” w pierwotnym zamiarze miała być otwarta podczas tegorocznej Nocy Muzeów w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Niestety, ówczesna sytuacja sanitarna i przepisy uniemożliwiły ten zamiar. Postanowiliśmy zatem, że termin 16 października, 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na tron św. Piotra i 15. rocznica odsłonięcia pomnika Jana Pawła II w Dębicy będą tą właściwą datą.
Czytaj więcej

HISTORIA GARNIZONU DĘBICKIEGO - REWITALIZACJA

27 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Dębicy miało miejsce otwarcie zrewitalizowanej wystawy poświęconej dziejom dębickiego garnizonu, ze szczególnym uwzględnieniem losów pułków kawalerii II Rzeczypospolitej związanym z Dębicą oraz upamiętnieniem ówczesnych mieszkańców Dębicy i okolic, którzy walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku.
Czytaj więcej

Dzień, w którym pękło niebo... - Wirtualne zwiedzanie

Już jest dostępne wirtualne zwiedzanie wystawy: "Dzień, w którym pękło niebo.... - Dębicki wrzesień 1939 roku". Zwiedzanie ma formę dwuczęściowego filmiku wyprodukowanego przez pracowników Muzeum i opublikowanego na naszym kanale w serwisie You Tube:Cześć 1:Część 2: Zapraszamy do oglądania!
Czytaj więcej
Ekspozycja zewnętrzna

Wystawa zewnętrzna otwarta od 20 maja

W dniu 20 maja 2020 roku otwieramy ekspozycję zewnętrzną dla osób zwiedzających przy zachowaniu procedur reżimu sanitarnego:
Czytaj więcej
"Święty Jan Paweł II w pamięci dębiczan".

"Święty Jan Paweł II w pamięci dębiczan"

Z powodu stanu epidemicznego XIII Noc Muzeum w Dębicy nie doszła do skutku. Planowaliśmy, w stulecie urodzin Karola Wojtyły, otworzyć wystawę : "Święty Jan Paweł II w pamięci dębiczan". Ponieważ wystawa obecnie nie może powstać i być szeroko udostępniana, dlatego też korzystając z wybranych fragmentów, przedstawiamy jej podstawowe założenia, które wszyscy będziemy mogli
Czytaj więcej
"Dzień w którym pękło niebo… dębicki wrzesień 1939 roku"

"Dzień w którym pękło niebo… dębicki wrzesień 1939 roku"

Wystawa prezentuje dzieje dębiczan u progu ll Wojny Światowej oraz ich udział w wojnie obronnej 1939 roku. Liczne fotografie, zabytki i ścieżka dźwiękowa pozwalają zapoznać się z tamtymi wydarzeniami. Wystawa szczególnie kierowana jest do młodzieży szkolnej. Ekspozycja czynna będzie do 31 marca 2020 roku. Serdecznie zapraszamy.    
Czytaj więcej

Sławomir Micek w plenerze

Wystawa czasowa znakomitego rzeźbiarza pochodzącego z ziemi dębickiej. Na wystawie są prezentowane przede wszystkim prace stworzone w minionym dziesięcioleciu, zajmuje powierzchnię 150 metrów kwadratowych składa się z 26 wielkoformatowych wydruków oraz 16 rzeźb i modeli. Wystawę można oglądać  do 25 sierpnia br.
Czytaj więcej
"COP - narodziny przemysłu gumowego w Dębicy"

"COP - narodziny przemysłu gumowego w Dębicy"

80 lat temu wicepremier i minister skarbu RP Eugeniusz Kwiatkowski dokonał otwarcia Fabryki Gum Jezdnych "Stomil" w Dębicy - najważniejszego i największego z czterech zakładów jakie w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstały wówczas w Dębicy i jej okolicach.  Wystawa dostępna do zwiedzania od 9 kwietnia do 27 września. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj więcej
PCK

"Dębica pod znakiem czerwonego Krzyża"

Wystawa z okazji 100-tnej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża- najstarszej polskiej organizacji humanitarnej. Historia PCK została opowiedziana przede wszystkim za pomocą fotografii.
Czytaj więcej

„Jawą się stanie co pradziad śnił. Dębiczan wędrówka ku Niepodległej”

Wystawa zajmuje powierzchnię 150 metrów kwadratowych wypełnionych setkami zdjęć archiwalnych i artefaktami sprzed 100 lat. Ukazują one Dębicę i jej mieszkańców w okresie I wojny światowej, narodzin niepodległej Polski i walk w obronie jej granic. Wystawa, która wpisuje się w miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie czynna do 31 marca 2019 roku. Zapraszamy.
Czytaj więcej
Ryszrad Ryho Paprocki Oblicza sztuki

Wystawa Czasowa Ryszard Paprocki " Oblicza sztuki"

Zaprezentowane zostały prawie wszystkie dziedziny sztuki, w obrębie których Ryszard Paprocki działa. Same instalacje zajmują powierzchnię ponad 1000 m kw. Pokazanych zostało 85 obrazów. Poza tym 31 rzeźb i płaskorzeźby, malarstwo 3D, murale anamorficzne, obiekty, eksperymenty... - to wszystko  można po raz pierwszy zobaczyć równocześnie. Będzie też film o lwie rzeźbionym przez Artystę.
Czytaj więcej

"Serwus Panie Majster!"

Od 18 stycznia 2018 roku dostępna jest "Serwus Panie Majster! - obrazy z dziejów dębickiego rzemiosła". Wystawa, która jest wspólnym dziełem pracowników muzeum oraz mieszkańców Dębicy i jej okolic ukazuje bogactwo form wszelkiego typu prac rzemieślniczych i rękodzielniczych, których świadkiem było minione stulecie. Kuratorem wystawy jest pan Tomasz Czapla, kustosz muzeum. Wystawa jest czynna do dnia 31 marca 2018 roku. Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej

"Narodziny demokracji parlamentarnej na Ziemi Dębickiej"

Od 8 września dostępna jest wystawa pt. "Narodziny demokracji parlamentarnej na Ziemi Dębickiej". Tematem wystawy są dzieje i rola posłów wywodzących się z naszego rejonu w okresie od końca XIX wieku do 1939 roku. Kuratorem wystawy jest pani Aneta Urbanek. Ekspozycja jest czynna do 31 marca 2018 roku.
Czytaj więcej

"Koniec pewnego świata"

O 30 listopada dostępna jest wystawa pt."Koniec pewnego świata. Jeruzalem nie zapomnę o tobie...". Wystawa jest wpisana w 75-rocznicę miejskich obchodów likwidacji dębickiego getta przez nienieckiego okupanta. Zwiedzający kolejno zapoznają się z dziejami dębickich Żydów czasów przed wybuchem II wojny światowej, czasem Zagłady oraz mieszkańcami Dębicy, którzy z narażeniem własnego i swoich rodzin życia ratowali bliźnich przed niechybną śmiercią.
Czytaj więcej